Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 08.30-17.00 hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. čokoládové pokušení
  4. Lyra - slovenská čokoládovna na světové úrovni

Lyra - slovenská čokoládovna na světové úrovni

Příběh čokoládovny Lyra

Historie čokoládovny Lyra sahá do roku 2008, kdy vše začalo pokusem dovážet belgické pralinky na Slovensko. Tento záměr však nebyl příliš úspěšný. Neúspěch však neodradil a Lyra začala s výrobou vlastních horkých čokolád, které byly připravovány z pravé čokolády. Tento projekt byl již mnohem úspěšnější. Díky pozitivní odezvě netrvalo dlouho a přišla myšlenka vyrábět i další čokoládové produkty.  Přidaly se malé čokoládky ke kávě s libovolným potiskem a úvahy o dalších produktech.

Zlom nastal v roce 2009, kdy se zástupci čokoládovny setkali s kolumbijskou firmou Casa Luker, která je pozvala na vlastní kakaové plantáže v Jižní Americe a stala se jejich partnerem. Bylo to jako procitnout a zjistit, že rajčata nerostou v supermarketech, ale na poli. Otevřel se jim zcela nový svět kvalitní výběrové čokolády. Začali sledovat cestu kakaa od stromu a farmáře, který ho pěstuje. Absolvovali odborná školení na výrobu pralinek, čokoládovou akademii Barry Callebaut v Belgii a tréning u jednoho z nejlepších chocolatierov na světě Emmanuela Hamona ve Francii. 

 
Lyra začala s tvorbou receptů prvních vlastních čokolád a postupně rozšiřovala nabídku produktů. Trvalo to dlouhé týdny a měsíce. Výsledek však stál za to. Některé z jejich produktů získaly ocenění na Great Taste Awards, čímž se zařadily mezi nejlepší čokolády na světě. Vše vznikalo pod taktovkou Karola Stýbla, který se stal jedním z několika lidí na světě, kteří mají titul Fino de Aroma Master Chef Chocolatier. 
V roce 2017 začala čokoládovna Lyra spolupracovat a odebírat vysoce kvalitní kakao od indiánů z kmene Shuarov v Ekvádoru. 

Lyra je název hudebního nástroje a také zpěvavého ptáka lyrebirda, který dokáže napodobit tisíce zvuků.  Přesně taková je i čokoládovna Lyra - pestrá, hravá a spjatá s přírodou.
 
zdroj: obsah článku převzat z www.lyrachocolate.com
 
Nabídku čokoládovny Lyra naleznete v našem kamenném obchodě i na našem eshopu.  Jsme hrdí na to, že tuto čokoládu můžeme mít v naší nabídce. Není to samozřejmost. Nabídku čokolád Lyra naleznete zde: čokolády Lyra
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky v nabídce a zajímavosti
Zkušenosti zákazníků

 
 
 
 

Prodejna kávy

Zarazická 46,  Veselí nad Moravou 

Po - Pá: 8.30-13.00, 13.45-17.00

Sobota: 8.30-12.00

Kontakt
Logo
www.KAMIKAVA.cz
Po-Pá 08.30-17.00 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz