Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 08.30-17.00 hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. o kávě
  4. Anaerobní fermentace kávy
05.09.2023
o kávě

Anaerobní fermentace kávy

Anaerobní zpracování kávy je relativně nový proces zpracování, který se začal používat v posledních několika letech. Vše začíná sběrem kávových zrn, která jsou tříděna a umyta od nečistot. Kávové třešně mohou být anaerobně fermentovány buď celé se slupkou i dužinou, s částečně odstraněnou dužinou, případně již samotná očištěná zrna. Plody jsou zabaleny do vaků bez přístupu vzduchu a vloženy do nádoby s vodou, která na ně vyvíjí tlak, který z vaků vytláčí zbylý vzduch. Nádoba s vodou je následně umístěna do prostoru, kde je udržována teplota. Kvašení-fermentace probíhá po dobu několika hodin až dní. Někteří zpracovatelé také využívají způsob, kdy jsou kávové třešně vloženy do čistých a hermeticky uzavřených nádob. Zde dojde ke kvašení, při kterém vznikne CO2, který vytlačí přes ventil vzduch z nádob a rovněž v nich dojde ke zvýšení tlaku. CO2 může být do uzavřených nádob také uměle vtláčen pro zvýšení tlaku.

Během anaerobní fermentace se uvolňují různé chemické složky, které mají za výsledek kávu, která má jedinečnou chuť a aroma. Výsledný produkt může mít některé z typických kávových chutí a aroma, jako je čokoláda, ovoce nebo karamel, ale mohou se objevit zcela nové jedinečné tóny chutí. Toto zpracování kávy je velmi populární mezi milovníky kávy, protože jeho chuť je mnohem intenzivnější a bohatší.

Výhodou je také skutečnost, že anaerobní zpracování může zvýšit hladinu antioxidantů, které jsou prospěšné pro lidské zdraví. Káva zpracovaná anaerobně také znamená menší spotřebu energie, protože proces je mnohem efektivnější než u běžného zpracování kávy. Přestože je anaerobní zpracování kávy relativně novým procesem, v posledních několika letech se o něj velmi zvýšil zájem. Po ukončení anaerobní fermentace, je káva ještě zpracovávána tradičními způsoby natural, honey nebo washed.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky v nabídce a zajímavosti
Zkušenosti zákazníků

 
 
 
 

Prodejna kávy

Zarazická 46,  Veselí nad Moravou 

Po - Pá: 8.30-13.00, 13.45-17.00

Sobota: 8.30-12.00

Kontakt
Logo
www.KAMIKAVA.cz
Po-Pá 08.30-17.00 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz